Bajnokok Ligája                       Az oldalt a blmeccs.com üzemelteti.

Hírek

Későn ébredt a Fradi, 2-2-es döntetlen a Dinamo Kijev ellen

Első hazai meccsét játszotta a Ferencváros a 2020/2021-es Bajnokok Ligája csoportkörében, a magyar bajnok az ukrán Dinamo Kijevet fogadja a Groupama Arénában. A Fradi kétgólos hátrányból egyenlített, így megszerezte első pontját.

szerző: hvg.hu

A Fradi a múlt héten jó játékkal, de 5-1-es vereséget szenvedett Barcelonában a csoportkör első mérkőzésén, míg a kijeviek otthon kaptak ki a Juventustól 2-0-ra. Mindkét csapat először szerezhetett pontot a legjobb 32 között.

Közvetítésünk a találkozóról:

1. perc: Elkezdődött a meccs!

7. perc: Isael lőtt kapura, de túlságosan középre ment a labda.

8. perc: Cihankov lő 12 méterről, de nem találja el Dibusz kapuját.

12. perc: Lovrencsics ad be, de Zubkov nem tudja átvenni a labdát, így nincs helyzet.

12. perc: Somalia kap sárgát, miután odarúgott Safarenkónak.

A csoport másik találkozóján Barcelona közben vezetést szerzett a Juventus ellen, Dembele talált be.

18. perc: Isael szabadrúgása nem valami jó, nem is lett belőle helyzet.

19. perc: Dibusznak kellett védenie. Karavajev cselezett, kiosztott egy kötényt is, majd 13 méterről lőtt, a magyar kapus azonban a helyén volt.

21. perc: Sárga lap: Marcel Heister kemény becsúszását nem nézte el a játékvezető.

26. perc: TIZENEGYES! Haratin kezezett, sárgát is kap a játékvezetőtől.

28. perc: 0-1! Cihankov áll a labda mögé és magabiztosan értékesíti a büntetőt.

35. perc: Kedziora rúghat szabadrúgást, de Kovacevic blokkolt.

37. perc: Tokmac lőtt 20 méterről, de nem találta el a kaput.

40. perc: Szögletet rúghatott a Fradi, Isael beadását lehúzta az ukrán kapus.

41. perc: 0-2! Egy jobb oldali beadás után a becsúszó Lovrencsics rárúgja de Pena lábára a labdát, aki így négy méterről szerez gólt.

45. perc: Tokmac próbálkozik távolról, de nem talál kaput.

Egy percet hosszabbít a játékvezető.

46. perc: Elkezdődött a második felidő. Egyik csapat sem cserélt.

52. perc: Szidorcsuk lökte el Isaelt, sárga lapot kapott.

59. perc: 1-2! Tokmac szépít, Zubkov passzát lőtte be öt méterről.

62. perc: Isael szöglete veszélytelen.

66. perc: Cserélt a Fradi, Haratin helyett Aissa Laidouni a pályán.

70. perc: Isael emelését fogja Bojko kapus.

71. perc: Aissa Laidouni ellökte ellenfelét, sárga lapot kapott.

72. perc: Tokmac reklamált, ő is sárgát kapott.

73. perc: Kettő cserélt a Ferencváros, Sigér helyet Mak, Isael helyett Boli lépett pályára.

76. perc: Bujalszkij elkaszálja Kovacevicet, sárga lap a jutalma.

Dibusz két gólt kapott eddig, a magyar válogatott elsőszámú kapusa, Gulácsi Péter viszont már hármat, a Manchester United 3-0-ra vezet az RB Leipzig ellen.

82. perc: Cserél a Dinamo Kijev, Bujalszkij helyett Harmas a pályán.

84. perc: Boli lőtt egy szép csel után 18 méterről, de lövését könnyen védte az ukrán kapus.

86. perc: Kiállítás! Szidorcsuk rúgja fel Lovrencsicset, és kap egy sárgát. Mi volt neki már egy, kiállítja a játékvezető.

87. perc: Kettőt cserél a Fradi, Lovrencsics helyett Botka, Kovacevic helyett Dvali a pályán.

87. perc: Dvali rögtön helyzetbe is kerül, az ötösről fejel, de lesen áll.

89. perc: Saparenko helyett Baluta, Szuprjaha helyett Verbic a pályán.

90. perc: 2-2! A csereként beálló Boli talál be! Laidouni lőtte a kapu elé a labdát, Boli bevetődve jobbal négy méterről lőtt gólt.

94. perc: Cihankov helyett Rodrigues a pályán.

96. perc: Mak szögletét Bojko üti ki, Zubko lövése sem jó, végül 2-2-vel zárult a mérkőzés.

Így álltak fel a csapatok a kezdéshez:

Ferencváros: Dibusz - Lovrencsics, Blazic, Kovacevic, Heister - Somalia, Sigér, Haratin - Zubkov, Isael, Nguen

Dinamo Kijev:Bojko - Kedziora, Zabarnyij, Popov, Karavajev - Bujalszkij, Szidorcsuk, Saparenko - Cigankov, Szuprijaha, De Pena

A találkozó játékvezetője a szlovák Ivan Kruzliak volt.

Az UEFA különböző előírásai miatt 5200-an szurkolhattak a Ferencvárosnak a helyszínen. A két csapat egyszer találkozott egymással eddig, a KEK 1975-ös döntőjében a Dinamo nyert 3-0-ra.

Szerző: hvg.hu

G, Csoportkör tabellája:

REBROV: HAZAI PÁLYÁN NEKÜNK KELLENE ÉRVÉNYESÍTENI AZ AKARATUNKAT

Szerhij Rebrov vezetőedző szerint a Ferencváros szerdán a Dinamo Kijev ellen sokkal inkább a saját játékára koncentrálhat a labdarúgó Bajnokok Ligájában, mint a többi találkozón.

"A Barcelona taktikájához jobban kell alkalmazkodnunk, most viszont sokkal inkább a saját játékunkra kell koncentrálni. Persze a Dinamo Kijev is nagyon erős csapat, de hazai pályán nekünk kellene érvényesíteni az akaratunkat" - válaszolt az ukrán szakember az MTI kérdésére, hogy mennyiben kell máshogy készülni a legnyerhetőbbnek gondolt mérkőzésre.

Rebrov kifejtette, ennek ellenére az elvárása ugyanaz, mint a Barcelona ellen volt, vagyis az, hogy csapata maximális koncentrációval versenyképes legyen, pontokról azonban nem akart beszélni. Azt viszont megígérte, hogy százszázalékosan motivált csapatot láthat majd a közönség.

"Vannak érzelmeim, de profiként ez a felkészülésre nincs befolyással. Annak viszont nagyon örülök, hogy a Dinamo is a BL-főtáblán van" - beszélt Rebrov arról, hogy milyen érzés lesz olyan csapat ellen játszani, amelynek játékosként és vezetőedzőként is tagja volt.

Az ellenféllel kapcsolatban úgy fogalmazott, hogy kollégája Mircea Lucescu fantasztikus edző, aki megfelelő fegyelmezettséget vitt a Dinamóhoz. Hozzátette, szerinte nem okoz problémát majd a riválisnak, hogy két kulcsjátékosára nem számíthat koronavírusos megbetegedés miatt, mivel az ukrán együttesnek minden posztra van két megfelelő futballistája.

"Edzőként a következő három meccs is a fejemben jár, mert meg kell találni az egyensúlyt, hogy ki mennyit játszik. Muszáj elosztani a terhelést. A Barcelona és az Újpest után most jön a Dinamo, majd Fehérvárra utazunk, és a válogatott szünet előtt a Juventusszal játszunk, ez nagyon nehéz sorozat" - mondta Rebrov.

Ihor Haratin, a Ferencváros ukrán középpályása elárulta, nagyon örül, hogy ő szerezte a klub első főtáblás gólját ebben az idényben, de sokkal boldogabb lenne, ha a csapat pontot, pontokat szerezne.

Forrás: m4soprt.hu

KORONAVÍRUSOS A DINAMO KIJEV KÉT ALAPEMBERE

A Dinamo Kijev két labdarúgója koronavírusos megbetegedés miatt nem léphet pályára a Ferencváros ellen szerdán, a Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában.

Az ukrán klub honlapjának hétfői közleménye szerint a kapus Hrihorij Buscsan és a hátvéd Vitalij Mikolenko tesztje lett pozitív, és bár az állapotuk kielégítő, mindketten karanténba vonultak. Mindketten végigjátszották a Juventus ellen hazai pályán 2-0-ra elvesztett meccset.

Szintén nem tart a csapattal Budapestre Vitalij Kuliba, a szakmai stáb egyik tagja, aki ugyancsak megfertőződött.

A szerdán 21 órakor kezdődő Ferencváros - Dinamo Kijev mérkőzést az M4 Sport és az m4sport.hu is élőben közvetíti.

SIGÉR: A GYŐZELEM A CÉLUNK A DINAMO ELLEN

"Azt szeretnénk a Kijev ellen megmutatni, hogy mennyivel sikerült jobban rendezni a sorokat. Csak nagyon kemény munka árán és egy nagyon jól sikerült mérkőzéssel tudnánk szerintem három pontot szerezni itthon, ami persze a célunk, természetesen így futunk ki a pályára és az is igaz, hogy ennek van nagyobb realitása, mint például a Barcelona vagy a Juventus ellen" - fogalmazott Sigér Dávid.

Magyar csapat legutóbb csaknem 25 éve, 1995. november 22-én szerzett pontot a Bajnokok Ligájában, akkor szintén a Fradi játszott 3-3-as döntetlent a svájci Grasshoppers ellen az Üllői úton.

Cristiano Ronaldo kiakadt : "A PCR-teszt egy marhaság"

Instagram-oldalán akadt ki Cristiano Ronaldo, akinek sajtóhírek szerint tizennyolcadszor lett pozitív a koronavírustesztje, így kénytelen kihagyni az FC Barcelona elleni Bajnokok Ligája-mérkőzést.

A portugál TV1 értesülései szerint az ötszörös Aranylabdás játékosnak a keddi volt a tizennyolcadik pozitív koronavírustesztje. A legfrissebb szabályok szerint akkor léphet pályára egy labdarúgó, ha 24 órával a meccs előtt negatív koronavírustesztet produkál. A Juventus vasárnap a Spezia, míg jövő hét szerdán a Ferencváros otthonában lép pályára.

Forrás: nemzetisport.hu

SZOBOSZLAI DOMINIK ÉS JOAO FÉLIX IS TÖRTÉNELMET ÍRT MADRIDBAN

Két fiatal számára mindenképpen emlékezetes lesz a kedden este rendezett Atlético Madrid-Red Bull Salzburg BL-mérkőzés, az A csoport második fordulójában. Szoboszlai Dominik egy magyar, Joao Félix pedig egy portugál csúcsot döntött meg a spanyolok által 3-2-re megnyert összecsapáson.

Az osztrák Salzburg első - egyenlítő - gólját Szoboszlai Dominik szerezte, aki vasárnap ünnepelte 20. születésnapját. Ezzel a találattal ő az egyedüli magyar, aki a Bajnokok Ligájában képes volt három gólt lőni.

Az is megsüvegelendő, hogy az előző fordulóban, a Lokomotiv Moszkva kapujába is betalált, így eddig ebben a szezonban egygólos meccsenkénti átlaga van.

A Salzburgban ő a harmadik játékos, aki képes volt a BL csoportkörének első két fordulóban megterhelni az ellenfelek hálóját. Előtte csak Erling Haaland és Hwang Hee-Chan volt képes.

A portugál Joao Félix tett a legtöbbet azért, hogy az Atlético Madrid megverje az osztrák bajnokok, hiszen duplázott.

Ezzel ő az egyedüli portugál, aki képes volt négy gólt szerezni - mellette egy gólpassz is fűződik a nevéhez - a Bajnokok Ligájában, mielőtt betöltötte volna 21. életévét. Nem akármilyen teljesítmény figyelembe véve, hogy Cristiano Ronaldo honfitársa.

ZIDANE: NEM DRÁMÁZUNK; ROSE: CSALÓDOTT VAGYOK

Zinedine Zidane, a Real Madrid labdarúgócsapatának vezetőedzője szerint nem kell "drámázni" a Bajnokok Ligája csoportkörében a Borussia Mönchengladbach vendégeként elért kedd esti 2-2-es döntetlen után, amely miatt Marco Rose, a németek trénere kicsit csalódott.

A házigazdák előzetesen eltervezett taktikája remekül működött, a stabil védekezésből indított gyors ellentámadások meghozták eredményüket, és amíg a Real nem tudott a kapuba találni, a Gladbach 58 perc után Marcus Thuramnak, a világ- és Európa-bajnok Lilian Thuram fiának duplájával már 2-0-ra vezetett. A madridiak nagy erőket mozgósítottak a hajrában az egyenlítésért, és végül a 87., majd a 93. percben szerzett gólokkal döntetlenre mentették a találkozót.

A Real így elkerülte, hogy sorozatban negyedik meccsét is elveszítse a BL-ben: az előző kiírás egyenes kieséses szakaszában a Manchester Cityvel szemben maradt alul kettős vereséggel, az előző héten, a főtáblás küzdelmek első körében pedig a Sahtar Donyecktől kapott ki otthon 3-2-re.